“ŞIRNAK’TAN ŞAMPİYONLAR ÇIKARACAĞIZ”

13.03.2019
13.03.2019

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere geldiği  Şırnak’ta  ilk olarak Cizre ilçesinde Ahmedi Hani Ortaokulu'nu ziyaret etti. . Burada öğrencilerle voleybol oynayan Bakan Kasapoğlu, Şırnaklı gençleri Ankara'ya davet etti.

Cudi Mahallesi'nde yapımı süren Gençlik Merkezi inşaatında incelemelerde bulunan Bakan Kasapoğlu, Orhan Doğan Caddesi'nde esnafı ziyaret etti. Daha sonra Hükümet Caddesi'nde geçen ve burada vatandaşlarla buluşan Bakan Kasapoğlu, gençler ve çocuklarla beraber olduklarını, onların geleceğini, yarınlarını hiç kimsenin tarumar etmesine izin vermeyeceklerini söyledi.

“Cizre'de şampiyon sporcular yetiştireceğiz”

Cizre'den bilim adamları ve yüzme şampiyonları çıkaracaklarını, sporcular yetiştireceklerini vurgulayan Bakan Kasapoğlu, ilçeye yüzme havuzu inşa edeceklerini bildirdi.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Şırnak'taki temasları kapsamında Ömer Kabak Meydanı ve Uludere Caddesi'nde  de esnaf ziyaretinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kadınlara ve gençlere çok önem verdiğine dikkati çeken Bakan Kasapoğlu, son 17 yılda gelinen aşamada ulaştırmadan teknolojiye, sağlığa kadar önemli çalışmaların hayata geçirildiğini aktardı.

Halk oyunları ekibiyle halay çeken Bakan Kasapoğlu, Belediye Kadın Merkezi ve Gençlik Merkezi'ni ziyaret ederek, kadınlarla ve gençlerle görüştü, onlara çeşitli hediyeler verdi.

Bakan Kasapoğlu,  "Gençlerle Demokrasi Buluşması" programına katıldı

Şırnak Üniversitesi 15 Temmuz Kongre ve Kültür Merkezi'nde yapılan "Gençlerle Demokrasi Buluşması" programına katılan Bakan Kasapoğlu, gençlerin kendileri için en mühim varlık olduğunu belirtti.

Bu ülkeyi yarın gençlere emanet edeceklerini dile getiren Bakan Kasapoğlu, "Sahip olduğumuz görevleri sizlere teslim edeceğiz. Sizler yarının geleceği, iş adamları, anneleri ve babalarısınız. Bu manada sizlerin çok iyi yetişmesini istiyoruz" diye konuştu.

Türkiye'de artık her ilde üniversite bulunduğuna işaret eden Bakan Kasapoğlu, Şırnak Üniversitesinde de gençlere güzel olanaklar sunulduğunu aktardı.

Üniversite yıllarında zor şartlarda okuduğunu paylaşan Bakan Kasapoğlu, “Her ilimizde çok iyi imkanlara sahip üniversitemiz var. Gençlerimiz artık çok iyi imkanlara sahip” ifadelerini kullandı.

Çeşitli şehirlerde gençlerle demokrasi buluşmaları gerçekleştirdiklerini belirten Bakan Kasapoğlu, amaçlarının gençlerle yüz yüze konuşarak, karşılıklı istişare etmek olduğunu sözlerine ekledi.

Bakan Kasapoğlu, daha sonra öğrencilerin sorularını yanıtladı. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu,  çeşitli ziyaretler ve programlara katılmak üzere Şırnak’tan ayrılarak Van’a gitti.