BÜROKRATLAR VETERANLARLA BİRLİKTE BAĞIMLILIKLA MÜCADELE İÇİN SAHAYA ÇIKTI

Gençlik ve Spor Bakanlığı, bağımlılıkla mücadele kapsamında gençlerin zararlı alışkanlıklardan uzak, sağlıklı bireyler olarak yetişmesine katkı sağlamak amacıyla “Spor ile Hayata Bağlan” projesini hayata geçirdi. Projenin açılış maçında Bakanlık Bürokratları ile Veteran Futbolculardan oluşan takım, Altındağ Belediyespor Veteran takımı ile gösteri maçında karşı karşıya geldi.

7 ARALIK 2017
HABERİNFOTOĞRAFLARI
Spordan sanata, eğitimden madde bağımlılığı ile mücadeleye kadar birçok alanda projeler hayata geçiren Gençlik ve Spor Bakanlığı, yeni bir projeye daha imza attı. Gençlik ve Spor Bakanlığı, bağımlılıkla mücadele kapsamında gençlerin zararlı alışkanlıklardan uzak, sağlıklı bireyler olarak yetişmesine katkı sağlamak amacıyla “Spor ile Hayata Bağlan” projesini hayata geçirdi. 

Ankara’da başlatılan ve daha sonra Türkiye genelinde uygulanacak projeye dikkat çekmek için Gençlik ve Spor Bakanlığı Bürokratları ile Veteran Futbolculardan oluşan Karma Futbol Takımı, Altındağ Belediyespor Veteranlarından kurulu takımla gösteri maçında karşı karşıya geldi. 

Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşarı Faruk Özçelik ve bakanlık bürokratları, Oğuz Çetin, Hami Mandıralı, Tanju Çolak, Hasan Şaş, Semih Yuvakuran, Hayrettin Kılıç, Hayati Soydaş, Hamit Yüksel, İsmail Soykök gibi isimlerin yer aldığı Veteran Futbolculardan oluşan Karma Futbol Takımında mücadele etti. 

Altındağ Örnek Stadı’nda oynanan maç 5-3 Bakanlık Bürokratları ile Veteran Futbolculardan oluşan Karma Futbol Takımının galibiyetiyle sona erdi. 

Hedef, gençlerin zararlı alışkanlıklardan uzak, sağlıklı bireyler olarak yetişmesine katkı sağlamak

Ülke genelinde uygulanacak “Spor ile Hayata Bağlan” projesi ile; bağımlılıkla mücadele kapsamında riskli bölgeler belirlenerek bu bölgelerdeki tesis ve bölge insanının genel spor branşlarına yatkınlıkları göz önünde bulundurularak spor organizasyonları düzenlenilmesi hedefleniyor. 

Proje ile spora vakit ayırmayan ya da bu konuda farkındalığı olmayan gençlerin vatanına, milletine bağlı, yaşadığı topluma faydalı, zararlı alışkanlıklardan uzak, sağlıklı bireyler olarak yetişmesine katkı sağlanması amaçlanıyor.