NAZMİYE MURATLI'DAN GÜMÜŞ MADALYA

Dünya Bedensel Engelliler Halter Şampiyonası'nda milli sporcu Nazmiye Muratlı, kadınlar 45 kiloda gümüş madalya kazandı. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Nazmiye Muratlı için tebrik mesajı yayımladı.

5 ARALIK 2017
HABERİNFOTOĞRAFLARI
Meksika’da düzenlenen Dünya Bedensel Engelliler Halter Şampiyonası'nda mücadele eden Nazmiye Muratlı, kadınlar 45 kiloda gümüş madalya kazandı. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, dünya ikincisi Nazmiye Muratlı’yı yayımladığı mesajla tebrik etti.

Dünya Bedensel Engelliler Halter Şampiyonası'nda milli sporcu Nazmiye Muratlı, kadınlar 45 kiloda gümüş madalya kazandı. Meksika'nın başkenti Meksiko'da düzenlenen şampiyonada Nazmiye Muratlı, 107 kiloluk kaldırışıyla dünya ikincisi oldu. Çinli Lingling Guo, 110 kiloluk derecesiyle dünya rekoru kırarak birincilik kürsüsüne çıktı.

Bakan Osman Aşkın Bak, Nazmiye Muratlı’yı tebrik etti

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Meksika’da düzenlenen Dünya Bedensel Engelliler Halter Şampiyonası'nda gümüş madalya kazanan Nazmiye Muratlı için tebrik mesajı yayımladı.

Bakan Osman Aşkın Bak, tebrik mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Meksika'nın başkenti Meksiko'da düzenlenen Dünya Bedensel Engelliler Halter Şampiyonası'nda gümüş madalya kazanan Nazmiye Muratlı’yı kutluyorum. Spor hayatındaki başarılarına bir yenisini daha ekleyerek dünya ikincisi olan Nazmiye Muratlı bizleri çok sevindirdi. Sporcumuzu yürekten kutluyor, başarısının devamını diliyorum. Uluslararası arenada Ay-yıldızlı bayrağımızın dalgalandırılmasında emeği geçenlere ülkem ve şahsım adına teşekkür ediyorum”