“ŞEHİRLER VE KÜLTÜRLER – AVRUPA” PROJESİ SONA ERDİ

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nca hayata geçirilen “Şehirler ve Kültürler – Avrupa” Projesisona erdi. Bu yıl iki ayrı program halinde uygulanacak olan proje ile Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde yaşayan gençlerimiz ülkemizi ziyaret ettiler.

20 KASIM 2017
HABERİNFOTOĞRAFLARI
Avrupa’da yaşayan yabancı ve soydaş gençlerin ülkemizi, kültürümüzü, manevi değerlerimizi yakından tanıması ve ülkemizle kültürümüzle olan bağların güçlendirilmesinin amaçlandığı “Şehirler ve Kültürler – Avrupa” Projesi sona erdi. 

Gençlik ve Spor Bakanlığı Proje ve Koordinasyon Genel Müdürlüğünce yürütülen Şehirler ve Kültürler-Avrupa projesi, 6 günlük programlar şeklinde 13-18 ve 15-20 Kasım 2017 tarihleri arasında 2 ayrı program halinde uygulandı. Bu yıl İstanbul, Çanakkale ve Bursa illerinde gerçekleştirilecek olan projeye Avusturya, Belçika, Almanya, Fransa gibi Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden 42 kadın ve 40 erkek olmak üzere toplam 82 soydaş gencimiz katıldı.

Projeyle Avrupa’da yaşayan soydaş gençlerimize ülkemizi, milli, tarihi ve kültürel değerlerimizi tanıtılması, vatan sevgisi aşılanması, aidiyet duygularının artırılması, Avrupalı öğrencilere ülkemiz hakkında olumlu bir algı oluşturulması amaçlanıyor. Ayrıca, Avrupa'nın değişik bölgelerinden gelen, çoğunluğu birbirini tanımayan gençler bu proje sayesinde kaynaşma fırsatı buldu. Yeni arkadaşlıklarında kurulduğu projeye katılan soydaş gençlerin gençlerimizin ülkemizin yurt dışında tanıtımına katkı sunmaları da bekleniyor.