SİNEMA KAMPI KADIN DÖNEMİ BAŞVURU SONUÇLARI AÇIKLANDI

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafında düzenlenen sinema kampı kadın dönemi başvuru sonuçları açıklandı.

12 EYLÜL 2017
Adınız-Soyadınız  
Göndereceğiniz E-Posta Adresi   
Yazacağınız E-Posta adresi başka bir amaçla kullanılmayacaktır.
Mesajınız 
HABERİNFOTOĞRAFLARI
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından, ülkemizin sanat ve kültürünü milli bir bilinçle icra edecek gençlerin yetişmesine katkıda bulunmak, sanat ve sinemaya yetenekli gençlerin erken yaşta tespiti ile imkanı olmayan gençlere fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla gerçekleştirilecek olan ‘Sinema Kampı’ kadın dönemi başvuru sonuçları açıklandı.

Mersin-Silifke Fatih Sultan Mehmet Gençlik Kampı’nda yapılacak Sinema Kampı’na 150 genç katılacak. 18-25 yaş aralığındaki kadınlar için 5 hafta (35 gün) sürecek olan Sinema Kampında teorik ve uygulamalı dersler alanında uzman eğitmenler tarafından verilecek.

Erkek adaylar için Sinema Kampı 27 Temmuz- 29 Ağustos 2017 tarihleri arasında yapıldı. Sinema Kampında, kadın adaylar için eğitim 23 Eylül-27 Ekim 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Eğitimlere ünlü tiyatro/sinema oyuncuları ve yönetmenler de katılım sağlayacak. 

Sanata duyarlı ve sinemanın geleceğine katkı sağlamak isteyen gençler, profesyonel anlamda sinemayı öğrenmenin yanı sıra hem eğlenceli vakit geçirecek hem de hayatlarına yeni bir yön verecek.

Sinema Kampı başvuru sonuçlarını aşağıdaki linkten öğrenebilecek.

http://sinemakampi.gsb.gov.tr/BasvuruSonuc/sorgu.aspx