FUTBOLUN EFSANELERİ ŞANLIURFA’DA GENÇ HÜKÜMLÜLERLE BULUŞTU

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın “Futbolun Efsaneleri Genç Hükümlülerle Buluşuyor” projesinde 2017 yılının üçüncü programı Şanlıurfa 1 No’lu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda gerçekleştirildi. Programda, Ali Gültiken, Semih Yuvakuran, Hasan Şaş, Hami Mandıralı ve Oğuz Çetin, genç hükümlülerle bir araya geldi.

11 EYLÜL 2017
Adınız-Soyadınız  
Göndereceğiniz E-Posta Adresi   
Yazacağınız E-Posta adresi başka bir amaçla kullanılmayacaktır.
Mesajınız 
HABERİNFOTOĞRAFLARI
Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın, Adalet Bakanlığı ile birlikte yürüttüğü “Futbolun Efsaneleri Genç Hükümlülerle Buluşuyor” projesinde 2017 yılının üçüncü programı Şanlıurfa 1 No’lu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda gerçekleştirildi.

Proje ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü tarafından uygulanan “Futbolun Efsaneleri Genç Hükümlülerle Buluşuyor” projesi, ülkemizdeki ceza ve infaz kurumlarında hükümlü ve tutuklu olan gençlerin, aktif futbol hayatına nokta koyan efsane futbolcularla beraber vakit geçirmeleri, gençlerin sosyalleşmesine ve sosyal rehabilitasyonuna katkı sunmayı amaçlıyor.

Projenin, 2017 yılının ilk programı 28 Temmuz Cuma günü Trabzon E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda, ikincisi ise 18 Ağustos 2017 tarihinde Eskişehir H Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda gerçekleştirilmişti. Üçüncü program ise Şanlıurfa 1 No’lu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda düzenlendi. Yaklaşık 300 hükümlü ve tutuklu gencin katıldığı programda, aktif futbol hayatına nokta koyan efsane futbolculardan Ali Gültiken, Semih Yuvakuran, Hasan Şaş, Hami Mandıralı ve Oğuz Çetin, gençlerle soru cevap şeklinde bir panel gerçekleştirdi. 

Avrasya Aşıklar Derneği Başkanı Aşık Zeki Erdali dinletisi ile devam eden program, efsane futbolcular ile hükümlü gençler arasında oynanan gösteri maçı ile sona erdi.